Zespół Szkół w Rokitach

Szukaj
Godzina:

Idź do treści

Szkolny SU

Nasza SzkołaHASŁO PRZEWODNIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
"Wielu małych ludzi,
robiąc wiele małych rzeczy
potrafi zamienić
duże problemy
w radosne oblicze świata."


Jednym z wielu zadań stojących przed współczesną szkołą jest przygotowanie wychowanków do życia w społeczeństwie demokratycznym. Najlepszą lekcją demokracji w szkole są coroczne wybory do samorządu uczniowskiego. Ucząc młode pokolenie zasad demokracji, nowoczesna szkoła przyczynia się w decydującym stopniu do jej rozwoju, nauczając wartości i kształtując postawy oraz zachowania charakterystyczne dla zbiorowości demokratycznych.
Zgodnie ze Statutem Szkoły opiekunowie SU organizują i przeprowadzają wybory do Samorządu Uczniowskiego, natomiast uczniowie poszczególnych klas wybierają nowe władze, które od tej pory reprezentować ich będą w kontaktach z innymi organami szkoły.Wybory do Samorządu Uczniowskiego

w roku szkolnym 2017/2018Dnia 21.09.2018r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

Przewodniczący:
Ewa Piotrowska - klasa VIII

Zastępcy przewodniczącego:
Agata Domaszk - klasa III gim.

Członkowie:
Radosław Bryłowski i Piotr Lindstedt - z klasy IVa, Maja Stenka i Oliwia Stricker z klasy IVb, Zofia Czaja i Weronika Driwa z klasy V, Monika Czaja i Martyna Mrozewska z klasy VI, Anita Andryszkowska i Martyna Lepińska z klasy VII, Adrian Jaśtak z klasy VIII oraz Aleksandra Szymanowska z klasy III gim.


Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję,
a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.


Opiekunowie SU
MMarzena Bartelik,
Dorota Finster Dziadek,
Dorota Stenke
i Justyna Zelewska

*****************************************************************
P O M Ó Ż M Y Ł U K A S Z O W I C H O D Z I Ć


Społeczność szkolna w Rokitach wzięła udział w corocznej akcji charytatywnej "Szkoło Pomóż i Ty". Uczniowie bardzo chętnie przyłączyli się do tej akcji wkraczając w świat ogromnych wartości, jakimi są otwartość na problemy drugiego człowieka, życzliwość, sprawiedliwość, a przede wszystkim dobroć!

Tegoroczna akcja, stawiała za cel pomoc
15-letniemu Łukaszowi Flis, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego niweluje wzmożone napięcie mięśniowe przez ćwiczenia i intensywną rehabilitację wpisaną w jego codzienne życie. Specjalistyczne rowery wspomagające pracę mięśni nóg tj. trójkołowy, elektryczny i stacjonarny typu Orbitrek, oprócz rehabilitacji ułatwią wypracowanie stabilniejszego chodu. Koszt sprzętu to około 10 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie ułatwienie Łukaszowi utrzymania równowagi i prawidłowego chodu.

Dzięki zaangażowaniu naszej szkoły -
223 zł pomogliśmy podopiecznemu fundacji - Łukaszowi uwierzyć, że życie jest piękne, a ludzie są dobrzy.


D Z I Ę K U J E M Y

Samorząd Szkolny


**************************************************************************************************************

Być to nie znaczy mieć.
Być to znaczy dzielić się z innymi.Od wielu lat w szkole w Rokitach zbiera się i liczy pieniądze. W ten oto sposób uczniowie, nauczyciele i rodzice połączeni wspólnym celem wspierają
Towarzystwo "Nasz Dom" w akcji GÓRA GROSZA. Opiekę nad nią w naszej szkole sprawuje Samorząd Szkolny. Monety trafiają na szczytny cel - pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Na terenie szkoły zebrano 685,28 zł oraz 1,26 euro. Zgromadzone pieniądze są dowodem na to, że leży nam na sercu los innych dzieci i potrafimy zjednoczyć siły w imię wspólnego dobra.

DZIĘKUJEMY

**************************************************************************************************************


WOŚP W SZKOLE W ROKITACHPOMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE


Na początku roku 2019 w naszej szkole odbyła się kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był to czas czynienia dobra, uśmiechu i pomocy. Wolontariuszami w naszej szkole zostali: Natalia Lis, Sandra Chłopicka, Piotr Lindstedt, Dominika Gliwa, Weronika i Martyna Driwa, Maja Stenka, Oliwia Stricker, Adrian Jaśtak, Martyna Lepińska, Weronika Maria Brzeska, Karol Kłopotek, Radosław Bryłowski, Ewa Piotrowska, Agata Domaszk, Aleksandra Szymanowska, Zofia Czaja, Anita Andryszkowska.

Kolorowe puszki WOŚP bardzo szybko się zapełniły. Każdy darczyńca otrzymał charakterystyczne czerwone serduszka i przyklejał je do ubrania. Było wesoło, miło i życzliwie. Wiedzieliśmy, że cel jest szczytny. W tym roku WOŚP grała dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Trzeba przyznać, że wszyscy spisali się na medal, raczej na wielkie serce! Nasi wolontariusze zebrali łącznie 2 305,03 zł i 11,31euro. Puszka Martyny Lepińskiej i Weroniki Marii Brzeskiej była najbardziej wypełniona w całej gminie - na koncie było 789,72zł.

W przyszłym roku będzie więcej! W końcu będziemy grać z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej.
Bardzo za wszystko dziękujemy.

Z pozdrowieniami - Marzena Bartelik


WsteczPlayDalej
Powrót do treści | Wróć do menu głównego