Zespół Szkół w Rokitach

Szukaj
Godzina:

Idź do treści

Galeria 2018/2019

Galeria

GALERIA SZKOŁY 2018/2019Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W obecności Pani Pauliny Klejna- kierownika Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego, radnych Pani Beaty Woźniak, Pana Wiesława Cygierta, przedstawicieli Stowarzyszenia Siła Dębu Pani Agnieszki Piotrowskiej, Pani Ewy Dulewicz oraz rodziców, uczniowie i pracownicy naszej szkoły pożegnali rok szkolny 2018/2019.

Tegoroczni absolwenci - uczniowie ostatniej klasy gimnazjum oraz ósmej klasy szkoły podstawowej podziękowali za lata wspólnej nauki dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.
Słowa podziękowania skierowali również do rodziców i młodszych kolegów.

Najlepsi uczniowie- prymusi naszej szkoły:
Karol Kłopotek- prymus Szkoły Podstawowej
Wiktoria Stolc- prymus Gimnazjum

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Ks. Biskup Ryszard Kasyna w naszej szkole

W dniu 17 czerwca 2019 r. w ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii, odwiedził szkołę
Ks. Biskup Ryszard Kasyna, któremu towarzyszył Ks. Proboszcz Mariusz Łącki.
Uczniowie przywitali Ks. Biskupa wierszem oraz tańcem. Następnie pani dyrektor powitała Księdza Biskupa oraz innych gości przybyłych na uroczystość.
Jego Ekscelencja obserwował przebieg programu artystycznego przygotowanego przez uczniów naszej szkoły na czele z katechetkami Panią Dorotą Stenka oraz Panią Mają Pobłocką. W przygotowanie części artystycznej włączyli się również byli absolwenci szkoły oraz byli nauczyciele: Pan Jan Mizgier oraz Pan Andrzej Kreft.
Ks. Biskup w bardzo serdecznych słowach podziękował wszystkim obecnym za gościnne przyjęcie, miłą atmosferę i pochwalił zdyscyplinowanie młodzieży.
Wizyta Ks. Biskupa była dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem, a słowa skierowane do uczniów, na pewno dostarczyły im zachęty do ożywiania wiary i ciągłej pracy nad sobą.

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

IV PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ

14 czerwca odbył się IV Przegląd Twórczości Dziecięcej. Wzięły w nim udział dzieci z klas I-III. Każdy chętny sam wybiera sobie piosenkę lub taniec, które chce zaprezentować. Wszyscy dobrze się bawili a utwory wprowadziły uczestników w wakacyjny nastrój. Do zobaczenia za rok.

Or. Jolanta Szczerba

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Przedszkolaki na wycieczce.

W czwartek 13.06.2019 r. przedszkolaki z wszystkich oddziałów udały się na wycieczkę do Grąbkowa. Tego dnia dołączyliśmy do ekipy Psiego Patrolu, aby wykonać misję - Ratujemy naszą planetę. Podzieleni na kilka zespołów, w towarzystwie Marshalla, Rydera i innych bohaterów, musieliśmy wykonać wiele zadań. Najciekawszym okazało się pokonanie linowych przeszkód z wózkiem na linach i małą zjeżdżalnią "tyrolską". Bawiliśmy się na placu zabaw, w kąciku plastycznym sami robiliśmy medaliony, skakaliśmy przy przebojach o Psim Patrolu, jeździliśmy wyścigówkami i przypomnieliśmy sobie znaki drogowe. Za wszystkie zadania dzieci dostały legitymacje członka Psiego Patrolu. Z żalem opuszczaliśmy Grąbkowo. Wycieczka została zorganizowana w ramach realizacji projektu "Wymarzone Przedszkole."

WsteczPlayDalej

*************************************************************************************************************

Uczniowie z Rokit na Mitingu w Bydgoszczy

12 czerwca 2019 r. 50-osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rokitach wybrała się do Bydgoszczy kibicować najlepszym polskim i zagranicznym lekkoatletom podczas I Memoriału Ireny Szewińskiej. Zawody te rozgrywane na jednym z największych i najpiękniejszych stadionów lekkoatletycznych w Bydgoszczy obfitowały w najlepsze wyniki na świecie za sprawą między innymi Pawła Fajdka, Adama Kszczota, Michała Haratyka, Wojciecha Nowickiego. Wielką atrakcją była możliwość zdobycia autografów i zrobienia wspólnego zdjęcia z zawodnikami, których dotąd można było oglądać jedynie w telewizji.


Opiekunowie:
Piotr Szczerba
Jolanta Szczerba
Tadeusz Zblewski

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************


Wizyta kl. IVb w gabinecie fizjoterapeutycznym JULMED w Rokitach

W dniu 10 czerwca 2019 r. klasa IVb wybrała się z wizytą do jednej z naszych klasowych "mam", która na codzień zajmuje się fizjoterapią i rehabilitacją swoich pacjentów.
W trakcie zajęć w gabinecie dowiedzieliśmy się co to jest fizjoterapia, rehabilitacja i w jakich przypadkach może okazać się pomocna. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób dbać o prawidłową postawę w trakcie siedzenia, chodzenia i noszenia plecaków.
Po części teoretycznej ochotnicy mogli spróbować niektórych zabiegów, takich jak nagrzewanie lampą, stawianie baniek czy też masaż.
W drodze powrotnej udaliśmy się na lody i w taki sposób rozpoczęliśmy przedostatni tydzień roku szkolnego :) Dziękujemy serdecznie pani Julii Stenka za fantastyczny wykład i pokazy. Z pewnością w przyszłości uda nam się zrealizować kolejne zajęcia.

Dawid Gralak

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Wycieczka klasy IVa do Gdańska

W środę 5 czerwca klasa IVa wraz ze swoim wychowawcą Tadeuszem Zblewskim i panią Renatą Mielewczyk wybrała się na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w siedzibie Radia Gdańsk, gdzie w rolę naszych przewodników wcieliło się 2 dziennikarzy tejże stacji. Bardzo ciekawie opowiadali o historii radia, oprowadzali po siedzibie, gdzie była okazja do obserwowania na żywo pracujących dziennikarzy i innych pracowników.
Kolejnym etapem wycieczki były 2-godzinne zajęcia na ściance wspinaczkowej we Wspinalni Alfa. Po wyczerpujących zajęciach była okazja do odpoczynku w kinie Helios na seansie filmu "Detektyw Pikachu".

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Dzień Rodziny

Udało się! Zarobiliśmy ponad 5 tys. zł! Wszystkie pieniądze, które zebraliśmy z aukcji, sklepiku i kramików przygotowanych przez rodziców, zostaną przekazane stowarzyszeniu ,,Siła Dębu". Dzień był bardzo atrakcyjny zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Była tradycyjna część artystyczna, którą przygotowały klasy I - III, dziewczynki z kl. V i Kaszubi. Potem każdy mógł wybrać co lubił: dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, konkurencje sportowe, przejażdżkę wozem strażackim , a nawet… końmi. Atrakcji co niemiara, a najważniejsze, że udało się połączyć przednią zabawę ze szczytnym celem, którym była zbiórka pieniędzy dla osób niepełnoprawnych.

WsteczPlayDalej

*****************************************************

STRONA 1, 2, 3, 4,
Powrót do treści | Wróć do menu głównego